Дистиляція в процесі виробництва друкованих форм

Дистиляція в процесі виробництва друкарських форм

Дистиляція вимивних розчинів дозволяє поліпшити баланс в органічних сумішах, що легко випаровуються (VOC), та скоротити витрати, особливо при використанні таких продуктів, як Nylosolv, Optisol, Solvit тощо, з високою температурою кипіння, що застосовуються замість забороненого перхлоретилен-N-бутанолу (PER).

Придбавши дистиляційний пристрій Renzmann, ви зможете значно скоротити витрати на виробництво форм для флексографського друку.

Для визначення розмірів дистиляційної системи важливо знати загальну денну, тижневу або щомісячну потребу в дистиляції та кількість робочих годин в день. Тривалість одного циклу (одне наповнення будь-якого пристрою) становить 5 - 8 годин, залежно від типу розчину та ступеня його забруднення. При невеликому забрудненні (<5%) досягається високий рівень регенерації (> 95%), при високому вмісті забруднень (> 10%) рівень регенерації нижче (<90%).

Всі представлені дистиляційні пристрої типу ROTO оснащені однаковими елементами автоматизації:

  • автоматичне створення вакууму;
  • можливість автоматичного наповнення в процесі дистиляції;
  • можливість вибору норми часу заповнення та сухої дистиляції осаду (контролер часу);
  • можливість автоматичного завершення дистиляції при контролі об’єму/потоку дистиляту;
  • автоматичний контроль осаду з протипожежною автоматикою для роботи з нітроцелюлозою та THF.

Охолодження розчину відбувається в процесі дистиляції не постійно, а в режимі циклічного ввімкнення та вимкнення. Для охолодження розчинів з низькою температурою кипіння, особливо при дистиляції за допомогою вакууму, необхідна температура <20°C, для розчинів з високими температурами кипіння допускається більш висока температура охолодження.

Принцип роботи «з бочки в бочку»: наповнення пристрою брудним розчином з бочки, дистиляція та закачування чистого розчину в бочку.

Дистилятори з ємністю наповнення до 250 л працюють в режимі “з бочки в бочку”. Установки з більшою ємністю мають бути інтегровані в системи зі стаціонарними баками.

Режими роботи: циклічний або безперервний з автоматичним наповненням під час дистиляції. Один цикл при циклічному режимі складається з наступних фаз: наповнення - дистиляція - видалення осаду.

При цьому принцип роботи:

  • наповнення відбувається під візуальним контролем через оглядове скло;
  • клапан наливної труби перекривається вручну при досягненні оптичного маркера рівня;
  • в кінці процесу дистиляції відбувається вимкнення підігріву;
  • в бочці для чистого розчину рекомендується встановити сенсор рівня, який буде вимикати насос при наповненні бочки.

Для забезпечення автоматичного наповнення необхідно наступне:

  • сенсор рівня в дистиляційній камері;
  • автоматичний клапан в наливний трубі;
  • сенсор рівня в бочці для чистого розчину - зупиняє дистиляцію, якщо бочка заповнена.

 

Вимивний пристрій пластин, безпосередньо пов'язаний з дистилятором і трьома контейнерами з розчином:

Залежно від потреб виробництва ємності можуть бути окремими - як показано на цій схемі (див. ROTO400 з трьома ємностями), або це можуть бути три ємності в одній, що економить простір, найчастіше - в комбінації з ROTO140.

При вакуумній дистиляції:

  • кипіння досягається при більш низькій температурі, що дозволяє регенерувати розчини з високою температурою кипіння (необхідно для розчинів з температурою кипіння вище 140 ° C), а також дистилювати термочутливі матеріали (наприклад, нітроцелюлозу);
  • скорочується час фінальної дистиляції, в результаті чого виходить осад з мінімальним вмістом розчину;
  • наповнення дистиляційного бака відбувається тільки за допомогою вакууму, без застосування насоса.

Для розчинників з температурою спалаху більше  50°C і температурою кипіння до 220°C необхідно, з міркувань безпеки, забезпечувати своєчасне охолодження дистиляту та підтримання його температури на рівні нижче температури займання. Для цього необхідна охолоджуюча рідина (вода) температурою як мінімум на 20°C нижче температури займання дистиляту.

Розчин подається в дистиляційний бак з контейнерів або бочок за допомогою вакуумного пристрою, встановленого в дистиляційному баку, або за допомогою насосу. Наповнення здійснюється порційно, проте можливе й безперервне наповнення.

Автоматизація процесу дистиляції спрощує управління установкою. Завдяки автоматичному повторенню оптимально підібраних робочих параметрів досягається стабільно висока продуктивність дистиляції та бажана консистенція осаду. При цьому немає необхідності постійно контролювати процес. Таким чином, дистиляція стає ще більш економічною, особливо при використанні граничної потужності установки.

При безперервному наповненні баку процес дистиляції не зупиняється. Через певний проміжок часу, встановлений дослідним шляхом, зміст осаду в баку досягає критичного рівня, тож його необхідно видаляти. Для цього припиняють подачу розчину, потім відбувається залишкова дистиляція вмісту бака, яку можна спостерігати через оглядове скло. Осад накопичується в гнучкому пластиковому мішку, який потім виймають разом в осадом. Таким чином, бак залишається чистим.